Úvod > Aktuality > Informace k provozu škol a školských zařízení od 3. května 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 3. května 2021

od 3. 5. 2021 platí novela mimořádného opatření MZ k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízení.

Preventivní antigenní test se od 3. 5. 2021 bude provádět s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že se test provede první den osobní přítomnosti dítěte / žáka ve škole v daném týdnu.

Pro naše děti MŠ a žáky ZŠ bude testovací den vždy v pondělí.

V případě nepřítomnosti dítěte či žáka ve škole v pondělí, se testování provede v den jeho příchodu do školy.

Sportovní činnosti bez omezení na vnitřní nebo vnější prostory jsou v MŠ umožněny.

V případě potřeby vydání potvrzení o negativním testu žáků či dětí pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství, …) nebo pro účely amatérského sportu apod. nemá škola uloženou povinnost jej vydat.

Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

Více informací k provozu škol a školských zařízení od 3. 5. 2021 najdete ZDE

S pozdravem