Úvod > Základní škola > Aktuality > Aktuální informace o testování žáků od 3. 1. 2022

Aktuální informace o testování žáků od 3. 1. 2022

Screeningové testování žáků bude od 3. 1. 2022 do 16. 1. 2022 probíhat 2 krát týdně – vždy v pondělí a ve čtvrtekOd 17. 1. 2022 bude probíhat jednou týdně a to vždy v pondělí.

Žáci opět v tyto dny dojdou do školy na 7:20 hod..

Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku (nebo respirátor, pokud je starší 15 let).

Leták pro RODIČE k PREVENTIVNÍMU ANTIGENNÍMU TESTOVÁNÍ A TRASOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH OD LEDNA 2022 ke stažení ZDE. V letáku najdete KOMPLETNÍ INFORMACE, co dělat, když?

• Co dělat, pokud má vaše dítě pozitivní antigenní test?
  • Co dělat, pokud je výsledek PCR testu pozitivní?
  • Co se stane, když vyjde spolužákovi pozitivní antigenní test? (Nově nastupuje zbytek třídy do tzv. režimu „TEST-TO-STAY“).
  • Co bude následovat, když se vaše dítě potká ve škole
    s pozitivním na covid-19?

NOVĚ při pozitivním antigenním testu nebudou zákonní zástupci dítěte kontaktovat praktického dětského lékaře, informace o postupu vám předá ředitelka školy.

Podrobnější informace o nařízení jsou ke stažení ZDE - Informace pro školy a školská zařízení ke změnám v mimořádných opatřeních MZ s účinností od 3. 1. 2022.

Testování se netýká dětí v mateřské škole.