Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Laskavý jarmark pro Kubíka - pondělí 13.11.2023

Laskavý jarmark pro Kubíka - pondělí 13.11.2023Již 4. rokem se naše škola zapojila do projektu #JSEMLASKAVEC (více na www.jsemlaskavec.cz).

Letos přišla s nápadem sama paní ředitelka. Co kdybychom udělali radost všem a díky tomu podpořili Kubíka Svačinu narozeného se Sturge-Weberovým syndromem? Nápad se nám líbil a šli jsme do toho!

Celý měsíc říjen dva týmy Návštěvníčci 1 (1., 2. a 3. ročník) a Návštěvníčci 2 (4., 5.) vyráběli dárečky (andílky, zvonečky, stromečky a jiné) během vyučování ve výtvarné výchově a pracovních činnostech i odpoledne ve školní družině. Zapojily se i děti v mateřské škole. Začátkem listopadu jsme pak pozvali své nejbližší na Laskavý jarmark pro Kubíka. Pozvánka obletěla i stránky facebooku (57 sdílení). Naši laskavost jsme uskutečnili na Světový den laskavosti v pondělí 13. listopadu 2023.

Do našeho jarmarku se nakonec zapojilo i několik dobrovolníků, mladé rodiny, senioři a děti z kroužku Kouzelníci SVČ Orion, kteří na jarmark věnovali své výrobky.

Díky přípravě naší akce jsme si vyzkoušeli, jak se připravují plakáty a pozvánky. Zapojili jsme do tvoření i novou digitální kompetenci, a to v podobě QR kódů.

 V pondělí 13. 11. 2023 v 10:00 hod. vše vypuklo. Během dne jsme se pravidelně po 20 minutách střídali u připravených stánků před kostelem a nabízeli kolemjdoucím své dárečky. Pokud chtěli, tak mohli dobrovolně přispět na pomoc Kubíkovi do zapečetěné krabičky, kterou žáci 1. ročníku pomalovali symboly laskavosti.

I když se Kubík a jeho maminka nemohli z důvodu pobytu v lázních zúčastnit, na jarmark se přišel podívat tatínek Kubíka a jeho dva bráškové Vojta a Kryštof.

Jarmark se nám povedl a my si jej užili. Poslední obdarovaní odešli v 16:20 hod. domů.

A kolik korun se nakonec skrývalo v krabičce? To jsme všichni ze základní školy zjistili v úterý 14. 11. v 10:00 hod., kdy k nám na besedu o životě Kubíka a jeho onemocnění přišel povědět chlapcův tatínek pan Oldřich Svačina. Společně s učiteli jsme pak všechny peníze spočítali a zjistili, že v krabičce se ukrývalo 17.363,-Kč.

Vybraná částka byla školou zaslaná na Kubíkův transparentní účet vedený u Asociace rodičů dětí s DMO a přidruženými neurologickými onemocněními ČR. Díky Kubíkovi si budeme, my, žáci ZŠ Vrchoslavice, pamatovat, že laskavosti není nikdy dosti.

Podívejte se s námi na malou ochutnávku, jak to u nás vypadalo před a po Laskavém jarmarku pro Kubíka.  ZDE

Video vytvořil Jakub Zimen ze 4. ročníku.